ZwardońPrzegibekKrawców WierchHala MiziowaKorbielów
Autor: lmoskala
Opracowano: 2013-04-15 01:51:43
Trasa: Zwardoń Przełęcz Graniczne / Bór Kikula Magura Schronisko PTTK Wielka Racza Przełęcz Przegibek Schronisko PTTK Przegibek Bacówka Rycerzowa Wielka Rycerzowa Przysłop Przełęcz Glinka Bacówka PTTK Krawców Wierch Przełęcz Bory Orawskie Trzy Kopce Schronisko PTTK Hala Miziowa
1. dzień
wyjazd pociągiem z Bielska o 6:40, przyjazd do Zwardonia o 8:26
9:00-11:30 --> Magura (przerwa 30')
12:00-15:30 --> Wielka Racza (obiad = przerwa 60')
16:30-19:30 --> Przegibek (nocleg)
2. dzień
10:00-11:30 --> Wielka Rycerzowa (obiad = przerwa 60')
12:30-13:00 --> Przysłop
13:00-14:00 --> Bednarów Beskid (przerwa 30')
14:30-16:30 --> Jaworzyna (przerwa 30')
17:00-18:30 --> Glinka (przerwa 30')
19:00-20:00 --> Krawców Wierch (nocleg)
3. dzień
10:00-11:30 --> Bory Orawskie (przerwa 30')
12:00-13:00 --> Trzy Kopce (przerwa 30')
13:30-15:30 --> Hala Miziowa (obiad = przerwa 60')
16:30-18:00 --> Korbielów
wyjazd busem z Korbielowa o 18:15 do Żywca, przyjazd do Żwyca o 19:02, z Żywca wyjazd pociągu o 20:53, przyjazd do Bielska o 21:26
Złatna-Trzy Kopce-Złatna
Autor: Majka_W
Opracowano: 2013-09-29 09:12:20
Trasa: Złatna - Szkoła Bacówka PTTK Krawców Wierch Przełęcz Bory Orawskie Trzy Kopce Schronisko PTTK Hala Rysianka Schronisko PTTK Hala Lipowska
Poranek w Złatnej przywitał temp.+2 st., ale już przy podejści na Krawców Wierch zrobiło się cieplej. Dzień pogodny, sporo też grzybiarzy na trasie, bo i grzybów też nie brakowało. Też poświęciłam trochę czasu na ich zbieranie, a i tak całość wycieczki zamknęła się w 7-miu godzinach, chyba czas z kalkulatora trochę przesadzony (8,15). Znaki szlaku żółtego pomiędzy bacówką a Trzema Kopcami jeszcze są gdzieniegdzie widoczne, no i dobrze, bo oznaczeń szlaku niebieskiego jak na lekarstwo (na odcinku Krawców Wierch - przełęcz Bory Orawskie naliczyłam najwyżej 11). Wprawdzie trasa wiedzie wzdłuż granicy i słupki graniczne są, ale ktoś kto by szedł tam pierwszy raz może czuć się niepewnie. Błota i kałuż sporo, więc jest co obchodzić. Ale widzialność była wspaniała - Mała Fatra, Tatry Zachodnie bardzo wyraźne, Wielka Fatra i Tatry Niżne też trochę widoczne. Zejście szlakiem niebieskim z Hali Lipowskiej bardzo przyjemne i zupełnie bez turystów.
Złatna-Krawców Wierch-Rysianka-Złatna
Autor: Majka_W
Opracowano: 2014-10-09 09:42:07
Trasa: Złatna - Szkoła Bacówka PTTK Krawców Wierch Przełęcz Bory Orawskie Trzy Kopce Schronisko PTTK Hala Rysianka Schronisko PTTK Hala Lipowska pod Halą Lipowską Złatna - Szkoła
Było pięknie, słonecznie, chłodno jak na październik przystało, ale jeszcze bez szronu. Tylko wiatr był bardo silny, ale w trasa głównie w lesie, więc tylko na Hali Rysianka dał nam się mocno we znaki. Na szlaku granicznym spotykalismy pojedyńczych słowackich turystów, w schronisku na Rysiance jak nigdy pusto, choć jak wyszliśmy juz w stronę Lipowskiej to zmierzała na Rysiankę spora wycieczka szkolna. Wielu jej uczestników miało bardzo znudzone miny. Błota sporo, na zejściu od Lipowskiej szlakiem niebieskim widać pogrom w lesie po wiosennych huraganach. Dużo jescze tam pracy trzeba, aby to uprzątnąć. Łączny dystans 26,1 km, czas 7,5 godziny.