Poniżej można zapoznać się z opisami szlaków, których celem, początkiem lub pośrednim punktem jest Niżnia Kominiarska Polana. Lista zawiera opisową nazwę szlaku, kolory poszczególnych fragmentów szlaku oraz czas przejścia. W przypadku szlaków tatrzańskich dodano jeszcze informację o trudności szlaku, przy czym ocena dotyczy najtrudniejszego odcinka.
Jeżeli chcesz zaplanować wycieczkę w oparciu o przedstawione propozycje, to klikając w nazwę przejdź do opisu wybranego szlaku i wybierz znajdujący się na końcu opisu przycisk 'Do kalkulatora szlaków'.
Gdy poniżej nie znajdziesz interesujacego Cię szlaku, to przejdź do 'Kalkulatora szlaków' wybierając ten przycisk:
Kalkulator szlaków - Niżnia Kominiarska PolanaSzlak biegnie przez las. Po drodze polany, gdzie obecnie prowadzony jest kulturowy wypas owiec. Trasa mniej popularna niż inne. Zejść można do Doliny Kościeliskiej w miejscu Wyżnia Kira Miętusia, lub do Chochołowskiej na Polanę Huciska.
Spacer najmniej uczęszczaną dolinką reglową. Na początku interesująca skała o nazwie "Między Ściany". Dalej szeroka ścieżka, lekko wznosząc się, prowadzi wzdłuż Lejowego Potoku. Po drodze polany: Jaworzyna Lejowa i Huty Lejowe, gdzie odbywa się wypas owiec. Dalej dość stromo na Niżną Polanę Kominiarską.
Z Niżnej Polany Kominiarskiej dość stromo w dół. Później już łagodniej przez polany Jaworzyna Lejowa i Huty Lejowe, gdzie odbywa się wypas owiec. Dalej szeroka ścieżka, lekko opadając, prowadzi wzdłuż Lejowego Potoku. Na koniec interesująca skała o nazwie "Między Ściany".
Miła wycieczka reglowa. Odcinek ze Strążysk do Kościeliskiej wyznakowany został już w 1901 r. Ostatni odcinek prowadzi przez lasy.
Przez mostek na Strążyskim Potoku. W górę przez gęsty las.
Zejście w kierunku Doliny Małej Łąki.
Dolina Małej Łąki to jedyna z walnych dolin polskich Tatr w całości wyżłobiona w skałach osadowych. Dolina biegnie w górę na południe, kończąc się u stóp Małołączniaka i Kondrackiej Kopy. W środkowej części doliny rozciąga się na długości Wielka Polana. Do 1961 r. pasło się ok. 500 owiec, a do 1967 r. stało 20 szałasów pasterskich. Z doliny widok na urwiska Giewontu i Wielkiej Turni.
Przełęcz Przysłop Miętusi - szerokie siodło z pięknymi widokami na Czerwone Wierchy i Kominiarski Wierch. Przy skrzyżowaniu szlaków kilka ławek.
Lasem łagodnie w dół Doliny Miętusiej do Doliny Kościeliskiej. Wzdłuż Miętusiowego Potoku do Doliny Kościeliskiej.
Wyżnia Kira Miętusia, zwana też często po prostu Kirą Miętusią to rozległa polana z szopami. Na wiosnę pokrywają ją łany krokusów. [ET]
Lasem w górę najpierw na polanę Kominiarski Przysłop, a następnie dalej lasem na Niżnią Polanę Kominiarską.
Dość stromo pod górę na Kominiarską Przełęcz (1307 m n.p.m.), która jest najwyższym punktem na całej Ścieżce nad Reglami. Potem w dół lasem przez Polanę Jamy do Doliny Chochołowskiej.
Trasa: Kiry Polana Biały Potok Niżnia Kominiarska Polana Wyżnia Kira Miętusia Przełęcz Przysłop Miętusi Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki Gronik Wylot za Bramką Roma Wylot ku Dziurze