Na początku dość stromy, wymagający uwagi odcinek. Przez kosodrzewinę w las dość wilgotnym terenem. Ścieżka doprowadza do polany Jarząbcze Szałasiska.
Z polany Jarząbcze Szałasiska szlak biegnie wspólnie z żółtym szlakiem papieskim. Teraz niemal płasko doprowadza do rozwidlenia szlaków poniżej schroniska na Polanie Chochołowskiej.
Turystykę w Dolinie Chochołowskiej zapoczątkowali pionierzy narciarstwa turystycznego. W 1911 r. u wylotu Doliny Starorobociańskiej powstaje niezagospodarowany schron, a w 1932 r. już na Polanie Chochołowskiej duże schronisko, które pod koniec wojny zostało spalone. Obecne schronisko budowano w latach 1951-1953. Od 1955 r. działa przy schronisku elektrownia wodna. Polana Chochołowska jest jedną z największych i najbardziej malowniczych łąk w Tatrach Zachodnich, szczególnie piękna wiosną, gdy na całej jej przestrzeni kwitną krokusy.
Użytkownicy portalu udostępniają opisy wycieczek. Przedstawiamy te, które choćby częściowo pokrywają się z opisywanym szlakiem: Jarząbcza z Trzydniowiańskiego.
Oto ciekawsze opisy.
Trasa: Siwa Polana Polana Huciska
Starorobociańska Dolina
Iwaniacka Przełęcz
Ornak
Siwa Przełęcz
Siwy Zwornik
Starorobociański Wierch
Kończysty Wierch
Trzydniowiański Wierch
Dolina Jarząbcza
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
Polana Trzydniówka
Starorobociańska Dolina
Polana Huciska
Siwa Polana